Tipy pro lektory angličtiny


Dnes je s angličtinou ve styku téměř každý, od batolete po seniora. K lektorství jsem se dostala v době, kdy první edice Headway působila mezi hrstkou sterilních jazykových učebnic jako belgická čokoláda mezi prošlými tatrankami, a dodnes se pohybuji, téměř bez výjimky, v komerční sféře.
 
Asi jako každý lektor si ráda zapisuji vtipné hlášky studentů. Vedle nich i různé postřehy z hodin, kterých se za posledních pár let nastřádalo tolik, až se zformovaly v tyto kapitoly. V nich pochopitelně nemám v nejmenším úmyslu rozvádět žádné metodiky ani teorie, pouze se podělit o své praktické zkušenosti a třeba inspirovat právě začínající angličtináře, kteří podobně jako tehdy já mají potřebu se ve svých profesních začátcích o něco opřít.

Je moje výuka dostatečně živá? Dokážu nový kurz správně rozehrát? Nespočívá můj výkon v hodině spíše v zahlcení studentů nakopírovanými materiály?
Nabízím lektorům nápady, jak si ulehčit přípravy do hodin, jak vést kurzy časově i materiálně efektivně, zkrátka čistě osobní postřehy, jak si koneckonců v drtivé konkurenci udržet nejen stálou klientelu, ale i svěží mysl a nadhled.

Obsah
Ukázkové kapitoly

Objednávkový formulář Cena knihy 289,-VAŠE SPOKOJENOST = NAŠE NEJLEPŠÍ REFERENCE